MCASJ21GAB5106MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 3,333
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
MCASJ21GAB5106MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASJ21GAB5106MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASJ21GAB5106MTNA1J
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASJ21GAB5106MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)