CL21A106MQFNNNE
DigiKey Part Number
1276-1298-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1298-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1298-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A106MQFNNNE
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21A106MQFNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)