JMK212ABJ106MD-T
DigiKey Part Number
587-JMK212ABJ106MD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-JMK212ABJ106MD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-JMK212ABJ106MD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK212ABJ106MD-T
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK212ABJ106MD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)