MSASJ219JB5106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ219JB5106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ219JB5106MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ219JB5106MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ219JB5106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MSASJ219JB5106MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)