C0805C106M9PAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 802,962
Datasheet
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
C0805C106M9PAC7210
DigiKey Part Number
399-C0805C106M9PAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C106M9PAC7210
Description
CAP CER 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C106M9PAC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)