30SR991YL
DigiKey Part Number
2671-30SR991YL-ND
Manufacturer Product Number
30SR991YL
Description
39" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 3.25' (990.60mm) Yellow Unshielded
Length
3.25' (990.60mm)
Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Additional Resources
In-Stock: 248
Alternate Color
39" SATA III CABLE STRAIGHT TO R
In-Stock: 455
Alternate Length
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1978
31" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 894
13" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1262
23" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
27" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT