30SR330YL
DigiKey Part Number
2671-30SR330YL-ND
Manufacturer
Gearmo
Manufacturer Product Number
30SR330YL
Description
13" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 1.08' (330.00mm) Yellow Unshielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
Gearmo
Cable Type
Flat
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
1.08' (330.00mm)
Part Status
Active
Color
Yellow
Cable Connectors
SATA
Shielding
Unshielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Frequency - Max
6Gbps
Gender
Female to Female
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1,262
MARKETPLACE PRODUCT
Will ship in approximately 2 days from Coolgear Inc.
A separate shipping fee may apply.
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
27" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1411
16" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
31" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 894
39" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 248
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT