30SR787YL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2671-30SR787YL-ND |
Manufacturer | Gearmo |
Manufacturer Product Number | 30SR787YL |
Description | 31" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.58' (787.40mm) Yellow Unshielded |
Datasheet | Datasheet |
Category | Gender Female to Female |
Manufacturer Gearmo | Fastening Type Latch Lock |
Series | Cable Type Flat |
Packaging Bulk | Usage Internal |
Part Status Active | Length 2.58' (787.40mm) |
Cable Connectors SATA | Color Yellow |
Number of Positions 7 | Shielding Unshielded |
Connector Type Receptacle to Receptacle, Right Angle | Wire Gauge 30 AWG |