30SR685YL
DigiKey Part Number
2671-30SR685YL-ND
Manufacturer Product Number
30SR685YL
Description
27" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.25' (685.80mm) Yellow Unshielded
Length
2.25' (685.80mm)
Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Frequency - Max
6Gbps
Additional Resources
In-Stock: 1,411
Alternate Color
27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
In-Stock: 856
Alternate Length
16" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1783
31" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 894
39" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 248
13" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT