30SR685BL
DigiKey Part Number
2671-30SR685BL-ND
Manufacturer Product Number
30SR685BL
Description
27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.25' (685.80mm) Black Unshielded
Length
2.25' (685.80mm)
Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Frequency - Max
6Gbps
Additional Resources
In-Stock: 856
Alternate Color
27" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1411
Alternate Length
39" SATA III CABLE STRAIGHT TO R
In-Stock: 455
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1899
16" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
23" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT