30SR407BL
DigiKey Part Number
2671-30SR407BL-ND
Manufacturer Product Number
30SR407BL
Description
16" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 1.33' (406.40mm) Black Unshielded
Length
1.33' (406.40mm)
Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Frequency - Max
6Gbps
Additional Resources
In-Stock: 1,895
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
16" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
In-Stock: 1783
Alternate Length
39" SATA III CABLE STRAIGHT TO R
In-Stock: 455
27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
In-Stock: 856
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
23" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT