0201X333K100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 26,202
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.033 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201X333K100CT
DigiKey Part Number
1292-0201X333K100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201X333K100CT
Description
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201X333K100CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)