MSASL063SB5333KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
0.033 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MSASL063SB5333KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL063SB5333KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL063SB5333KFNA01
Description
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)