GRT033R61A333KE01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GRT033R61A333KE01J
DigiKey Part Number
490-GRT033R61A333KE01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRT033R61A333KE01J
Description
CAP CER 33000PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GRT033R61A333KE01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)