CMXE100D10
DigiKey Part Number
CC2110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMXE100D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 0-100V
EDA/CAD Models
CMXE100D10 Models
Category
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Mfr
Load Current
10 A
Series
On-State Resistance (Max)
10 mOhms
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Voltage - Input
20 ~ 28VDC