KGM05AR71H221MN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 7,400
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
220 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71H221MN
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71H221MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71H221MN
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71H221MN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)