MAASU105SB7221MFCA01
DigiKey Part Number
587-MAASU105SB7221MFCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAASU105SB7221MFCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MAASU105SB7221MFCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASU105SB7221MFCA01
Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0402
Detailed Description
220 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MAASU105SB7221MFCA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)