SG3225EEN 100.000000M-CJGA3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Diodes Incorporated
Taitien
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG3225EEN 100.000000M-CJGA3
DigiKey Part Number
114-SG3225EEN100.000000M-CJGA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG3225EEN100.000000M-CJGA3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG3225EEN100.000000M-CJGA3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG3225EEN 100.000000M-CJGA3
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL S
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)