634E10003I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
EPSON
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Diodes Incorporated
Taitien
Siward
In Stock: 200
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
Image for 634E10003I3T is not available
634E10003I3T
DigiKey Part Number
634E10003I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
634E10003I3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
88mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA