633E10003I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
EPSON
Parametric Equivalent
ECS Inc.
Siward
In Stock: 200
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
633E10003I3T
DigiKey Part Number
633E10003I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
633E10003I3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
88mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)