633P10003I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
EPSON
Parametric Equivalent
ECS Inc.
Siward
In Stock: 200
Siward
In Stock: 200
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
633P10003I3T
DigiKey Part Number
633P10003I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
633P10003I3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
88mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)