30SR584BL
DigiKey Part Number
2671-30SR584BL-ND
Manufacturer
Gearmo
Manufacturer Product Number
30SR584BL
Description
23" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 1.92' (584.20mm) Black Unshielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
Gearmo
Cable Type
Flat
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
1.92' (584.20mm)
Part Status
Obsolete
Color
Black
Cable Connectors
SATA
Shielding
Unshielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Receptacle, Right Angle
Frequency - Max
6Gbps
Gender
Female to Female
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
MARKETPLACE PRODUCT
Ships from Coolgear
Lead Time Unavailable / No Backorders Allowed
A separate shipping fee may apply.
Alternate Color
In-Stock: 1469
Alternate Length
39" SATA III CABLE STRAIGHT TO R
In-Stock: 455
27" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO
In-Stock: 856
19" SATA CABLE STRAIGHT TO RIGHT
16" SATA 6-III CABLE STRAIGHT TO