Image for 13382-10PG-321 is not available
13382-10PG-321
DigiKey Part Number
13382-10PG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13382-10PG-321
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
13382-10PG-321 Models
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C