Image for 14380-10SG-300 is not available
14380-10SG-300
DigiKey Part Number
14380-10SG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14380-10SG-300
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
14380-10SG-300 Models
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C