14381-10SG-3ES is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Datasheet
Image for 14381-10SG-3ES is not available
14381-10SG-3ES
DigiKey Part Number
14381-10SG-3ES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14381-10SG-3ES
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C