15382-10SG-331
DigiKey Part Number
SC2911-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15382-10SG-331
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.310" ~ 0.380" (7.87mm ~ 9.65mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C