10064-32-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN569G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Green 30V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 10
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 25'
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GREEN