10064-32-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN569G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Green 30V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 50'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 50'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 25'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GREEN