10064-32-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN566Y-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Yellow 30V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Additional Resources
In-Stock: 12
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL FOOT
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 25'
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 500'