10064-32-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN564B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 100'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" Black 30V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 10
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 25'
In-Stock: 23
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK FOOT
In-Stock: 997
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 50'