10064-32-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN565W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" White 30V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0031"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLK 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V YEL 100'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 32AWG 30V RED 100'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 32AWG 30V BLU 100'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 32AWG 30V GRN 100'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 24
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 50'
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT FOOT