Image for 10064-32-1-0500-002-1-TS is not available
10064-32-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-10064-32-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-32-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 AWG Hook-Up Wire 7/0.0031" White 30V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.0027" (0.069mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Conductor Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.015" (0.38mm)
Additional Resources
In-Stock: 998 Feet
Check for Additional Incoming Stock
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 24
HOOK-UP STRND 32AWG 30V WHT 50'