7V-16.000MAHQ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 2,703
Datasheet
In Stock: 176
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
Aker Technology Corp
Aker Technology Corp
16 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
7V-16.000MAHQ-T
DigiKey Part Number
7V-16.000MAHQ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7V-16.000MAHQ-T
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7V-16.000MAHQ-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)