CGJ3E2C0G1H181J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 3,266
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 2,600
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
YAGEO
YAGEO
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)