CL10C181JB81PND | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL10C181JB81PND |
Description | CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL10C181JB81PND Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |