KAM15ACG1H181JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 786
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Direct
YAGEO
YAGEO
KEMET
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Knowles Syfer
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KAM15ACG1H181JT
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG1H181JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15ACG1H181JT
Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM15ACG1H181JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)