MT18N181J500CT is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 29,065
YAGEO
In Stock: 6,465
Datasheet
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
MT18N181J500CT
DigiKey Part Number
1292-MT18N181J500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MT18N181J500CT
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)