C4532X7R2E224K230KM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532X7R2E224K230KM |
Description | CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532X7R2E224K230KM Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |