C1812C224KARACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C224KARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C224KARACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C224KARACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C224KARACTU
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C224KARACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)