MMASA31LAC7476MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 45
Datasheet
In Stock: 951
In Stock: 0
TDK
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
MMASA31LAC7476MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASA31LAC7476MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASA31LAC7476MTNA01
Description
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASA31LAC7476MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)