MLASA31LAC7476MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 45
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 951
In Stock: 0
TDK
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
MLASA31LAC7476MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASA31LAC7476MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASA31LAC7476MTNA01
Description
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASA31LAC7476MTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)