MCASA31LAC7476MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 45
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 951
In Stock: 0
TDK
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
MCASA31LAC7476MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASA31LAC7476MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASA31LAC7476MTNA1J
Description
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASA31LAC7476MTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)