C3216X7S0G476M160AB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3216X7S0G476M160AB |
Description | CAP CER 47UF 4V X7S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3216X7S0G476M160AB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Low ESL |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |