MLASE063SB7152MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
TDK
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
1500 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MLASE063SB7152MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE063SB7152MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE063SB7152MFNA01
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)