GRM033R71C152MA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
TDK
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
1500 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
GRM033R71C152MA01D
DigiKey Part Number
490-GRM033R71C152MA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71C152MA01D
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033R71C152MA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)