MCAST32NSB5475KTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCAST32NSB5475KTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCAST32NSB5475KTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCAST32NSB5475KTNA1J
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCAST32NSB5475KTNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)