TMK325BJ475KNHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 6,079
Datasheet
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 30,440
Datasheet
Parametric Equivalent
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK325BJ475KNHT
DigiKey Part Number
TMK325BJ475KNHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325BJ475KNHT
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK325BJ475KNHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)