MCAST32NSB5475KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCAST32NSB5475KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCAST32NSB5475KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCAST32NSB5475KTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCAST32NSB5475KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)