G3VM-201FR(TR05)
DigiKey Part Number
Z8242TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z8242CT-ND - Cut Tape (CT)
Z8242DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-201FR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 1.5A 0-200V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 8-SMD (0.300", 7.62mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-201FR(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.64VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 200 V
Series
Load Current
1.5 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
500 mOhms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C