PZU884LS-C47-QYL is available for purchase but is not normally stocked.
Nexperia USA Inc.
In Stock: 9,735
Nexperia USA Inc.
In Stock: 9,952
Datasheet
Zener Diode 47 V 365 mW ±5% Surface Mount DFN1006BD-2
PZU884LS-C47-QYL
DigiKey Part Number
1727-PZU884LS-C47-QYLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZU884LS-C47-QYL
Description
DIODE ZENER 47V 365MW DFN1006BD
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
365 mW
Impedance (Max) (Zzt)
170 Ohms